Aktualności


KOMUNIKAT

Bank Spółdzielczy w Tarczynie informuje iż :         

  - w dniu 2 maja 2018 roku (środa) Centrala, Odział i  Filie Banku  będą nieczynne.

 Jednocześnie informujemy, iż przelewy złożone przez Bankowość Internetową będą realizowane w godzinach tak jak w każdy dzień roboczy.

Przepraszamy za utrudnienia.

Nowa Bankowość Internetowa BS Tarczyn
Nowa Bankowość Internetowa BS Tarczyn

Szanowni Klienci,

Informujemy, iż Bankowość Internetowa CUI z której dotychczas Państwo korzystali od dnia 16.04.2018 dostępna jest już tylko jako archiwum do podglądu Historii operacji. Logowanie do tego systemu pozostaje bez zmian czyli za pomocą Identyfikatora/Hasło+Token RSA. Można się do niej zalogować poprzez naszą stronę www.bstarczyn.pl i żółty skrót: Bankowość Internetowa CUI – Archiwum  lub bezpośredni adres: https://bank.cui.pl/tarczyn.

Aby zacząć korzystać z naszego nowego systemu Bankowości Internetowej IB należy zgłosić się do Centrali Banku w Tarczynie po Login i Hasło Startowe oraz podać swój numer telefonu komórkowego na który będą przychodziły do Państwa Kody Autoryzacyjne (SMSy) z Banku. Po odbiorze Loginu i Hasła aby wejść do nowej Bankowość Internetowej trzeba odwiedzić naszą stronę informacyjną www.bstarczyn.pl i kliknąć biały skrót -   Bankowość Internetowa  . Zalecamy jednak aby logować się do nowej Bankowości Internetowej poprzez bezpośredni adres https://ib.bstarczyn.pl/ . W celu logowania należy użyć Loginu i nowego hasła startowego, który otrzymali Państwo z Banku. Następnie trzeba ustawić swoje hasło (minimum 8 znaków, jedna litera duża, jedna litera mała i cyfra).

Instrukcje użytkowników systemu znajdują się w zakładce Dokumenty do Pobrania.

Problemy z logowaniem do CUI - Archiwum
Problemy z logowaniem do CUI - Archiwum

Instrukcja ustalenia nowego hasała po restarcie Tokena RSA do Archiwalnego Systemu Bankowości Internetowej CUI

1. Logujemy się na adres https://bank.cui.pl/tarczyn (adres należy wpisać bezpośrednio do przeglądarki) lub na adres www.bstarczyn.pl Menu: Logowanie do Bankowości Internetowej SBI

2.  Po uruchomieniu aplikacji zostaje wyświetlone okno autoryzacji

3.  W polu „Identyfikator użytkownika” wpisujemy nazwę użytkownika nadaną przez Bank (6   znaków Txxxxx).  W   przypadku identyfikatora nie ma znaczenia wielkość wprowadzanych znaków. Zatwierdzamy przyciskiem „Dalej”

4. W polu „Klucz” wpisujemy tylko aktualne wskazanie tokena (6 cyfr) . Następnie po zatwierdzeniu system prosi o ustalenie hasła.

4. W odpowiednie pola wpisujemy dwa razy ten sam stały człon hasła i zatwierdzamy. Uwaga !!! nie wpisujemy cyfr z Tokena tylko sam stały człon hasła. Hasło powinnoo zawierać od 4 do 8 znaków bez cyfer.

5. Następnie czekamy na zmianę cyfr na Tokenie RSA, wpisyjemy nowy numer i zatwierdzamy.

6. Po poprawnym zalogowaniu do systemu nowe hasło zostaje zapisane.

7. Po ustaleniu hasła logujemy sie już normalnie czyli w polu klucz wpisujemy Hasło+Wskazanie Tokena RSA

  PRZEPRASZAMY ZA UTRUDNIENIA

e-Składka – proste płatności z ZUS
e-Składka – proste płatności z ZUS

Przedsiębiorco, od 1 stycznia 2018 r. wszystkie składki do ZUS będziesz przekazywać na jeden, indywidualny numer rachunku składkowego. Informację o numerze tego rachunku dostaniesz z ZUS listem poleconym w czwartym kwartale 2017 r. Jeśli do końca grudnia 2017 r. nie otrzymasz informacji o numerze rachunku składkowego albo zgubisz list, zgłoś się do ZUS albo zadzwoń do Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS (nr tel. 22 560 16 00). Jeśli nie będziesz znał numeru rachunku składkowego nie opłacisz w 2018 r. składek. Jeśli będziesz miał w 2018 r. długi, to wpłata pokryje najstarszą należność. Może to spowodować zadłużenie za bieżący okres. Wpłynie to m.in. na Twoje prawo do zasiłku chorobowego. Podlegasz dobrowolnemu ubezpieczeniu chorobowemu tylko wówczas, jeśli opłacasz składki w terminie i w pełnej kwocie. Jeśli masz problemy finansowe i nie jesteś w stanie w całości spłacić zaległych składek, to wystąp do ZUS o podpisanie układu ratalnego. Taka umowa zapewni Ci objęcie ubezpieczeniem chorobowym i prawo do świadczeń. Możesz skorzystać z pomocy doradcy ds. ulg codziennie w godzinach otwarcia placówek ZUS. Pomoże on zgromadzić i wypełnić dokumenty niezbędne do rozpatrzenia wniosku o rozłożenie długu na raty.

Więcej informacji na temat e-Składki znajdziesz na stronie www.zus.pl/eskladka

Podnieś bezpieczeństwo korzystania z Bankowości Internetowej CUI.
Podnieś bezpieczeństwo korzystania z Bankowości Internetowej CUI.

Szanowni Klienci,

Przypominamy, iż istnieje możliwość znacznego podniesienia bezpieczeństwa korzystania z naszej Bankowości Internetowej CUI. Bank oferuje klientom alternatywny sposób dostępu do swojego konta przez sieć Internet za pomoca tzw.: Hasła Maskowalnego. Tradycyjny sposób logowania/autoryzacji odbywa się w sposób jednostopniowy gdzie klient loguje się i podpisuje przelewy tym samym środkiem autoryzacji czyli stałym identyfikatorem TN????, stałym hasłem i zmiennym co minutę wskazaniem Tokena RSA. Logowanie i autoryzacja przelewu w przypadku korzystania z funkcjonalności Hasło Maskowalne odbywa się dwustopniowo co nieznacznie wydłuża proces logowania i autoryzacji ale podnosi poziom bezpieczeństwa Klienta. Aby zmienić swój sposób logowania należy skontaktować się z działem IT Banku tel: (22) 7279001 lub email informatyka.bs@bstarczyn.pl

Dodatkowe metody zabezpieczeń opisane są w dokumencie "Jak podnieść bezpieczeństwo CUI"

Dział IT - BS Tarczyn

Uwaga na groźny Wirus komputerowy.
Uwaga na groźny Wirus komputerowy.

Szanowni Klienci.

 Jak donoszą media od kilku dni na całym świecie trwa atak groźnego wirusa komputerowego Petya. Wirus ten na zarażonym komputerze szyfruje wszystkie pliki i blokuje do niego dostęp. Przestępcy następnie żądają okupu za pomoc w odzyskaniu swoich danych. Zarażonych zostało już miliony komputerów w Europie i Stanach Zjednoczonych. Przypuszcza się również iż mutacja powstała na bazie tego wirusa może służyć do wyłudzania danych dostępowych do kont internetowych a następnie kradzież pieniędzy tam zgromadzonych. Wirus najczęściej rozprzestrzeniany jest przez szkodliwe linki i załączniki w poczcie email (Uwaga na podstawione emaile od firm kurierskich DHL, Poczta Polska) . Prosimy więc o szczególną ostrożność podczas korzystania z internetu oraz Bankowości Internetowej oraz stosowanie się do instrukcji bezpieczeństwa, które dostępne są w zakładce DOKUMENTY i PLIKI oraz na naszej stronie internetowej w zakładce Regulacje SBI. Prosimy również pamiętać, że żadne techniczne zabezpieczenie nie jest w 100 procentach skuteczne jeśli sami nie zachowamy odpowiedniej czujności. Zawsze najsłabszym ogniwem podczas takich ataków jest człowiek !!!!

BS Tarczyn

Dział IT tel: 22 7279001

Zmiany w ofercie produktowej Banku.
Zmiany w ofercie produktowej Banku.

Szanowni Państwo,

 Bank Spółdzielczy w Tarczynie informuje, iż z dniem 1 czerwca 2017 roku wycofuje z oferty Banku następujące produkty:

 • lokatę oszczędnościową w PLN;
 • lokatę „Dopłatę Plus” w PLN;
 • lokatę „Pewny Zysk „ w PLN.

 Od 1 czerwca 2017 roku nowe w/w lokaty nie będą już otwierane.

 Istniejące lokaty, po upływie zadeklarowanego okresu, zostaną odnowione według oprocentowania zgodnego z „Tabelą oprocentowania” obowiązującą na dzień odnowienia.

Z dniem 1 czerwca 2017 roku Bank wprowadza nowe oprocentowanie lokat terminowych.

 Ponadto, Bank Spółdzielczy w Tarczynie informuje, iż od 1 czerwca 2017 roku wprowadza do swojej oferty nową:

Lokatę oszczędnościową STANDARD

OPROCENTOWANIE   STAŁE

3 miesięczna - 1,10 %

6 miesięczna - 1,30 %

12 miesięczna - 1,60 %

18 miesięczna - 1,80 %

24 miesięczna - 2,10 %

Kredyt w linii kredytowej AGROLINIA
Kredyt w linii kredytowej AGROLINIA

Kredyt w linii kredytowej AGROLINIA

z przeznaczeniem na działalność rolniczą

długi okres kredytowania do 120 mc

Oprocentowanie już od 4,73% w stosunku rocznym

Przyjdź i zapytaj naszych doświadczonych doradców

Zmiana lokalizacji placówki w Prażmowie.

Informujemy, iż z dniem 28.04.2017 Filia Banku w Prażmowie została przeniesiona do budynku Urzędu Gminy Prażmów ul. Czołchańskiego 1. Tel. 22 727-01-77 wew.14. Zapraszamy !!

Konto Senior
Konto Senior

Rachunek ROR dla Seniora

 • prowadzenie 0 zł
 • przelewy 0 zł
 • wpłaty/wypłaty 0 zł
Zasad bezpiecznego korzystania z poczty elektronicznej
Zasad bezpiecznego korzystania z poczty elektronicznej

W związku z rosnącą liczbą ataków phishingowych pragniemy przypomnieć Państwu podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z poczty elektronicznej.

W pierwszej kolejności należy odpowiedzieć sobie na poniższe pytania:

 1. Czy znam nadawcę wiadomości?
 2. Czy otrzymywałem już inne wiadomości od tego nadawcy?
 3. Czy spodziewam się otrzymać tę wiadomość?
 4. Czy tytuł wiadomości i nazwa załącznika mają sens?

Negatywna odpowiedź na którekolwiek z tych pytań powinna wzbudzić czujność.

Na co należy zwrócić uwagę:

 • Poprawność językowa - Znaczna część fałszywych wiadomości jest pisana z wykorzystaniem translatorów dlatego bardzo często zawierają liczne błędy ortograficzne, gramatyczne lub nie posiadają polskich znaków.
 • Linki w wiadomości – Przed kliknięciem w jakikolwiek link należy go zweryfikować. Najprostszą metodą jest najechanie na niego kursorem w wyniku czego rzeczywisty link pojawi się w dolnej części ekranu i będzie można sprzwdzić czy kieruje do prawdziwego serwisu internetowego. Dobrą praktyką jest odwiedzanie stron poprzez wpisanie adresu samodzielnie w wyszukiwarce internetowej zamiast klikanie w link wskazany w treści wiadomości.
 • Załączniki – Nie należy otwierać załączników o rozszerzeniach *.exe, *.com, *.pif, *.scr, *.bat. *.js zazwyczaj są to wirusy. Coraz częściej złośliwe załączniki są wysyłane w formie zahasłownych archiwów *.rar, *.zip w celu ominięcia zabezpieczeń. W takim przypadku należy pamiętać aby hasło do odszyfrowania załącznika było przekazane innym kanałem np. wiadomość e-mail + SMS.
 • Temat wiadomości – Należy pamiętać aby w żadnym wypadku nie wskazywać firmowego adresu e-mail jako kontaktowego do celów prywatnych. Każda wiadomość w której jesteśmy proszeni o zapłacenie faktury, odebranie przesyłki, zaakceptowanie zaproszenia np. z serwisu społecznościowego itp. Powinna zostać uznana za podejrzaną jeżeli trafi na skrzynkę służbową.
 • Treść wiadomości – Bardzo często w wiadomościach phishingowych przestępcy zamieszczają różnego rodzaju groźby, ostrzeżenia np.: „Jeśli nie odpowiesz na powyższą wiadomość, Twoje konto bankowe zostanie wkrótce zablokowane”. Ich autorzy ostrzegają adresata, że brak reakcji może przyczynić się do zamknięcia konta, zerwania umowy, utraty danych, awarii itp.